Aktuálně

Omezení provozu MHD
31 3 2020

Omezení provozu MHD

Od vyhlášení nouzového stavu a následné karantény na celém území České republiky klesl počet cestujících ve veřejné dopravě v Ostravě i Moravskoslezském kraji o 80 %. Město i kraj už zareagovali prvními omezeními v minulých dnech, další chystají od středy 1. dubna. Půjde zhruba o dvacet procent spojů.

Provoz sběrného dvoru na ul. Výhledy
31 3 2020

Provoz sběrného dvoru na ul. Výhledy

Oznámení o provozování sběrného dvora na ul. Výhledy v Ostravě – Hošťálkovicích.

POMOC SENIORŮM A LIDEM V KARANTÉNĚ
23 3 2020

POMOC SENIORŮM A LIDEM V KARANTÉNĚ

Souhrn veškerých aktuálně důležitých kontaktů.📱Předejte svým známým, zejména těm potřebným...👵👴

Prodloužení mimořádných opatření
23 3 2020

Prodloužení mimořádných opatření

❗️Na základě dnešního nového opatření přijeté vládou ČR v rámci zamezení šíření koronaviru se prodlužuje účinnost předchozích nařízení do 1.4.2020. Dosavadní omezení platilo jen do úterý 24. března do šesté hodiny ranní.

INFORMACE O ZRUŠENÍ BOHOSLUŽEB
13 3 2020

INFORMACE O ZRUŠENÍ BOHOSLUŽEB

V KOSTELE VŠECH SVATÝCH V HOŠŤÁLKOVICÍCH jsou z důvodu prevence před koronavirem od pátku 13. března 2020 až do odvolání ZRUŠENY VŠECHNY BOHOSLUŽBY.

OZO OSTRAVA INFORMUJE
11 3 2020

OZO OSTRAVA INFORMUJE

Fotosoutěž aneb Černý humor na černé skládce 

V Ostravě rostou počty černých skládek u kontejnerových stanovišť. Meziroční nárůst takto nelegálně odložených odpadů v roce 2019 představoval rekordních šest desítek tun, čímž objem černých skládek loni vzrostl až na 700 tun. Aby si občané města tohoto nešvaru více všímali a zamýšleli se nad tím, proč vzniká, a jak je možné mu předejít, OZO Ostrava už loni odstartovalo na sociálních sítích fotosoutěž, jejímž úkolem je vtipný pohled na černé skládky u kontejnerových stanovišť. Autor musí snímek nejen pořídit, ale také ho s úsměvem a nadhledem okomentovat a vtipně poukázat na pohodlnost a nezodpovědnost těch, kteří se odpadu zbavují tímto způsobem. Cílem fotosoutěže je zapojit občany zábavnou formou do boje proti černým skládkám, motivovat je k tomu, aby si uvědomili, že s odpady lze nakládat mnohem zodpovědněji. 

Vítání občánků narozených v roce 2019
18 2 2020

Vítání občánků narozených v roce 2019

Zveme všechny rodiče a příbuzné dětí narozených v loňském roce 2019 ke slavnostnímu Vítání občánků, které proběhne v našem KD dne 7. 3. 2020 od 10:00h.

2 12 2019

ZIMNÍ SVOZ BIOODPADU V HOŠŤÁLKOVICÍCH

Počínaje prosincem letošního roku bude svoz bioodpadu v Ostravě prováděn jen jednou měsíčně. V Hošťálkovicích to bude v termínech 16. prosince, 13. ledna, 11. února a 9. března. Od dubna 2020 bude bioodpad opět svážen co dva týdny.

Hošťálkovice zavádějí SENIOR EXPRESS
1 11 2019

Hošťálkovice zavádějí SENIOR EXPRESS

Městský obvod Hošťálkovice zavádí s účinností od 1.12.2019 novou službu pro seniory! Již nyní je možné se registrovat a objednávat jízdy.

Staňte se strážníkem Městské policie Ostrava
1 2 2019

Staňte se strážníkem Městské policie Ostrava

Městská policie Ostrava nabízí atraktivní povolání v příjemném kolektivu lidí, kterým není lhostejná bezpečnost a pořádek v ostravských ulicích. Základním úkolem strážníka je dohled nad veřejným pořádkem, čímž přispívá zejména k ochraně osob a majetku a prevenci kriminality.

Více informací zde.

Kontaktní místo městské policie
29 3 2018

Kontaktní místo městské policie

Od příští středy, tj. 4. 4. se bude strážník městské policie věnovat občanům na našem úřadě od 16-17h v kanceláři provozně-investičního úseku v 2. NP.

Proto neváhejte a přijďte komunikovat přímo se strážníkem městské policie Ostrava!

11 1 2016

Nálezy na jednom místě

V pondělí 11. ledna spustilo statutární město Ostrava webovou službu Ztráty a nálezy. Na adrese http://nalezy.ostrava.cz je nově k dispozici přehled nálezů evidovaných napříč úřady ostravských městských obvodů. Kromě stručného popisu věci zde občané naleznou kontakty na příslušný úřad dle místa nálezu. Webová služba byla vytvořena magistrátem města ve spolupráci s městskými obvody.