Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Ostrava slaví 100 let republiky

Poslední změna: Čtvrtek 13.09.2018 08:16 vypršelo

Ostrava slaví 100 let republiky. U příležitosti stého výročí vzniku české státnosti chystá na 27. a 28. října 2018 velké oslavy. 

Ostrava připravuje na konec října velké oslavy 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Završí tím celoroční sérii akcí, kterými si připomínala nejenom vznik republiky, ale i mnohá osmičková výročí.

Dvoudenní program zahájí v sobotu 27. října v 15 hodin velkolepý prvorepublikový průvod po Sokolské ulici, který projde od vozovny trolejbusů k Masarykovu náměstí. V průvodu, v němž samozřejmě nebude chybět starosta Jan Prokeš, se budou moci malí i velcí pokochat pohledem na dobovou vojenskou i civilní techniku, zúčastní se jej zástupci prvorepublikových kulturních a sportovních organizací a mnozí další. Zábava bude pokračovat na Masarykově náměstí a u Slezskoostravského hradu bohatým programem inspirovaným první republikou. Chybět nebude vojenské ležení, prvorepubliková kavárna, škola, pošta, nemocnice nebo biograf. V duchu dvacátých a třicátých let budou znít i písně, mezi kterými samozřejmě nebudou chybět ty od Ježka, Voskovce a Wericha. Ostravu znovu navštíví i prezident Tomáš Garrigue Masaryk.   Milovníci Četnických humoresek si budou moci prohlédnout autentické rekvizity z tohoto oblíbeného seriálu.  Závěr prvního dne obstará velký ohňostroj na Slezskoostravském hradě. Neděle 28. října bude věnována vzpomínkovému aktu na Masarykově náměstí a slavnostní Mši svaté.  Informace o programu budou průběžně zveřejňovány na webu www.ostrava100.cz.

Nejčastěji hledáte

Zde si můžete rezervovat termín pro sportovní využití sálu v Kulturním domě Hošťálkovice.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 424 303


Úřad městského obvodu Hošťálkovice
Rynky 277
725 28 Ostrava-Hošťálkovice


Úřední hodiny »